Pij dużo wody i nie zaczynaj od wódki, a unikniesz kaca

Niedziela, 31 grudnia 2017 (10:08)

Nowy Rok przywitajcie hucznie i … ZDROWO! Zabawę zacznijcie od dobrego, wartościowego jedzenia – jeśli oczywiście następnego dnia chcecie się dobrze czuć. Alkohol na pusty żołądek to nie jest dobry pomysł.

Ewelina Piechorowska, RMF MAXXX: W jaki sposób przygotować swój żołądek na sylwestrową zabawę?

Marta Stachnik, dietetyk: Radzę zjeść coś tłustego albo węglowodowanego. Chociażby kurczak z ryżem i warzywami zjedzony przed imprezą, spowolni potem wchłanianie alkoholu, ale może to być też zwykła jajecznica, byle nasz żołądek nie był pusty.

Jak pić, żeby uniknąć kaca?

Nie pijmy alkoholu w dużych ilościach za jednym razem. Róbmy sobie przerwy jedząc przekąski. Wybierajmy jednak nie słodkie ciasta i ciasteczka, tylko najlepiej coś na ciepło popijając wodą. Idealnie byłoby przeznaczyć dwie porcje wody na jedną porcję alkoholu. Poza tym na początek wybierajmy najlżejsze alkohole, np. piwo. Nigdy nie zaczynajmy od wódki. To spowodowałoby największego kaca. Kolejna sprawa to nie mieszanie alkoholu. Najlepiej zdecydować się na jeden gatunek. Niebezpieczne jest łącznie np. czystej wódki z innymi alkoholami, które zawierają rozmaite aromatyczne dodatki - są trujące dla mózgu i w efekcie powodują kaca.

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Sylwestrową noc spędzę...

  • 20%
  • 5%
  • 63%
  • 7%
  • 5%
głosów: 1187


Czerwone wino?

Ono powoduje właśnie największego kaca, bo jest mieszaniną różnych substancji. Podobnie jak rum czy whisky. Co ciekawe, najmniej trujących dodatków zawiera spirytus, ale oczywiście nie można wypić go zbyt wiele.

Co robić, gdy kac już nas dopadnie?

Trzeba sobie po prostu dać czas na regenerację. Warto sięgnąć po wodę z cytryną, która działa odtruwająco oraz lekkie produkty spożywcze, a zwłaszcza mleczne jak kefir czy jogurty, które działają tonizująco na organizm.

Podobno zjedzenie czegoś tłustego pomaga?

To już zależy od osoby. Jeżeli mamy sprawdzone, że jajecznica na bekonie nam nie szkodzi, to też możemy ją zjeść po sylwestrowej imprezie zakrapianej alkoholem.

(mc)

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności