Skóra w okolicy pod oczami to najbardziej wymagający pielęgnacyjnie obszar naszej twarzy. Z czego to wynika? To miejsce, które wyjątkowo narażone jest na odwodnienie, przesuszenie oraz podrażnienie. Dodatkowo, skóra w tej strefie jest bardzo cienka i delikatna, przez co właśnie ona zdradza najszybciej nasz wiek, stres lub ewentualne zmęczenie czy nieprzespaną noc. Właśnie w tym miejscu - szybko zaobserwować można pojawiające się pierwsze zmarszczki.

W jakim wieku powinnyśmy zacząć dbać o skórę pod oczami? Kiedy najlepiej zaopatrzyć się w kremy przeciwzmarszczkowe? Jak pomóc skórze odwodnionej i w jaki sposób szybko zminimalizować opuchliznę i widoczność cieni w okolicy pod oczami?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Specjaliści radzą, aby kremy przeznaczone do pielęgnacji okolicy oczu zacząć stosować już po 20. roku życia. Dlaczego? Ponieważ jak wiadomo - lepiej zapobiegać ewentualnej złej kondycji skóry wokół oczu niż próbować minimalizować pojawienie się np. pierwszych zmarszczek. Co istotnie - bardzo często zdarza się sytuacja, w której młode kobiety stosują kremy przeciwzmarszczkowe dedykowane cerom dojrzałym. I na odwrót. Ważne jest samo działanie, właściwości kremu oraz nasze oczekiwania. Jeśli kosmetyk skierowany do skóry mieszanej sprawdza się na cerze suchej lub odwodnionej - nie ma potrzeby zmiany swoich preferencji zakupowych. Stąd też nie powinien dziwić fakt, że już nastolatki zaopatrują swoje kosmetyczki w kremy pod oczy, które dedykowane są kobietom 30+.

Nawilżanie to podstawa

Najważniejszą właściwością kremu pod oczy jest odpowiedni stopień nawilżania. To właśnie na skórze odwodnionej i suchej w pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki. I nie są one tylko i wyłącznie wynikiem upływającego czasu, a właśnie przesuszenia. Działanie niekorzystne mają w tym wypadku również kosmetyki kolorowe, a konkretnie - korektory i pudry. Bardzo często, chcąc przykryć cienie i zasinienia - kobiety sięgają po mocno kryjące produkty, które zastygając na skórze - oprócz długotrwałego efektu, zapewnią właśnie wysuszenie. Jak tego uniknąć? Kluczem jest dobrze przygotowana cera i właśnie odpowiednie nawilżenie, które będzie stanowić barierę miedzy delikatną skórą pod oczami a kosmetykami kolorowymi.

Naturalne rozwiązania

Kosmetyki naturalne już na stałe zagościły w pielęgnacyjnym rytuale kobiet. Jeśli Twoja skóra w okolicy pod oczami jest wymagająca, łatwo ją podrażnić, jest wyjątkowo cienka, a cera zmaga się z alergiami i uczuleniami - naturalne kremy pod oczy zostały stworzone właśnie dla Ciebie! Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rozwiązań, które nie zawierają żadnych wątpliwych i kontrowersyjnych składników, barwników czy parabenów. Dodatkowo, nie powodują podrażnień i działają w sposób delikatny, ale co najważniejsze - skuteczny. Często zdarza się, że oprócz właściwości nawilżających wykazują również inne działanie.

Przykładowo - w składzie łagodzącego kremu pod oczy marki Sylveco znaleźć można ekstrakty z kory brzozy, chabru bławatka czy świetlik - te składniki odpowiedzialne są za redukcję obrzęków i tworzenie ochronnej bariery. Krem pod oczy marki Make Me BIO z witaminą E zawiera m. in. ekstrakty z ogórka, przez co zmniejsza oznaki upływu czasu, natomiast propozycja marki Resibo - rozjaśnia i rozświetla. Takie kosmetyczne przykłady można mnożyć!

Stosowanie odpowiednich produktów przeznaczonych do skóry pod oczami jest szczególnie istotne. Niestety - bardzo często zamiast kosmetyków dedykowanych właśnie tej okolicy - sięgamy po kremy do twarzy lub co gorsza, w ogóle omijamy ten krok. Warto w pierwszej kolejności zakupić właściwy produkt, który odpowiadać będzie konkretnym potrzebom, a następnie wyrobić sobie nawyk dbania o delikatną skórę pod oczami. Z całą pewnością odwdzięczy się ona promiennym i zdrowym wyglądem przez długie lata.