Makijaż permanentny. Dobry dla każdego?

Każda kobieta, która każdego ranka staje przed lustrem, wie ile kosztuje piękny wygląd. Nakładanie kolejnych warstw makijażu często zabiera dużo czasu, a i efekt może nie być zadowalający. Jest jednak rozwiązanie – makijaż permanentny!

Makijaż stały polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Stosuje się go w okolicach, oczu, brwi, nosa czy ust.

Za jego pomocą można podkreślić kształt ust, zakryć niedoskonałości skórne, wymodelować brwi i podkreślić kształt oczu.

Efekty utrzymują się od 2 do 5 lat, w zależności od rodzaju stosowanej substancji. Taki zabieg trwa na ogół od godziny do czterech i wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzień przed makijażem warto zrobić dokładny peeling twarzy, oraz zastosować maseczkę lub krem nawilżający.  W dniu zabiegu najlepiej nie pić mocnej kawy i alkoholu.

Zabieg może być bolesny, ale niektóre kobiety, które przeszły zabieg, mówią, że ból nie jest bardzo dokuczliwy. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości.

Kiedy już zdecydujemy się na ten zabieg, bardzo ważna jest odpowiednia higiena. Zabieg powinien być cały czas wykonywany w rękawiczkach, a igła powinna być otwierana w obecności klientki. Wszystkie sprzęty powinny być wcześniej zdezynfekowane. To co powinno nas zaniepokoić, to zbyt niska cena zabiegu, w porównaniu z innymi ofertami. Przy wyborze salonu warto posiłkować się opinią znajomych.

Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu może być choroba nowotworowa. W tym przypadku warto skonsultować się z lekarzem. Inną przeszkodą mogą być choroby serca, problemy z ciśnieniem krwi, padaczka czy astma. Z zabiegu nie mogą też skorzystać chorzy na bielactwo, bliznowce i inne choroby skóry.

Artykuł pochodzi z kategorii: Twarz