Naturalne kosmetyki są w ostatnich czasach bardzo modne. Coraz więcej kobiet zwraca uwagę na składy produktów, których używa do codziennej pielęgnacji oraz stara się sięgać po kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Są one zwyczajnie zdrowsze oraz bezpieczniejsze w regularnym stosowaniu, a ich działanie skuteczniejsze. Sprawdźmy, w czym naturalne kosmetyki są lepsze od innych produktów dostępnych w sprzedaży!

/

Do kogo skierowane są naturalne kosmetyki?

Kosmetyki naturalne są wynikiem połączenia nowoczesnych technologii oraz badań naukowych z ogromną mocą działania składników zaczerpniętych z natury. To swoisty powrót do korzeni, który pozwala cieszyć się jeszcze lepszymi rezultatami pielęgnacji oraz pełnym bezpieczeństwem stosowania. Kosmetyki naturalne skierowane są głównie do świadomych kobiet, które poszukują skutecznej, idącej w zgodzie z naturą codziennej pielęgnacji.

Naturalne kosmetyki Fridge by yDe są doskonałym wyborem dla osób w każdym wieku oraz przeznaczone do pielęgnacji każdego rodzaju cery, w tym także szczególnie wymagającej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. Ich działanie jest delikatne, a kosmetyki stworzone wyłącznie na bazie naturalnych składników, które nie wywołują podrażnień. Mogą być bezpiecznie stosowane każdego dnia, przez długi okres czasu. Zadaniem kosmetyków naturalnych nie jest chwilowa poprawa stanu i jakości cery, ale jej długotrwała regeneracja, która nie kończy się w momencie zmycia kremu.

Kosmetyki naturalne są także doskonałym wyborem dla kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią, gdyż nie zawierają w swoim składzie syntetycznych dodatków, które mogą wywierać negatywny wpływ na rozwój dziecka. Zamiast nich, kosmetyki naturalne są bogate w starannie wybrane naturalne składniki, których skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania zostały potwierdzone przez wieloletnie badania.

Naturalne kosmetyki, czyli jakie? Po czym poznać w 100% naturalny kosmetyk?

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy kosmetyk określany przez producenta jako naturalny jest takim produktem w rzeczywistości. Moda na kosmetyki naturalne spowodowała, że często w produktach określanych mianem naturalnych także można spotkać sztuczne dodatki. W 100% naturalne kosmetyki nie powinny zawierać w swoich składach chociażby konserwantów. Ich zadaniem jest przedłużenie trwałości gotowego produktu oraz zagwarantowanie jego przydatności do użytku przez długi czas.

Ważna jest świadomość, że konserwanty mogą wywierać negatywny wpływ na naszą skórę. Znajdują się one bowiem na drugim miejscu (zaraz po środkach zapachowych) pod względem częstotliwości wywoływania alergii. Oprócz tego, ich obecność w kosmetykach może także powodować zwiększone ryzyko wystąpienia takich chorób dermatologicznych, jak alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka czy kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia.

Aby nie ryzykować pogorszenia stanu naszej skóry, warto sięgać po kosmetyki naturalne w 100%, których składy będą całkowicie pozbawione konserwantów oraz innych szkodliwych dodatków. Należą do nich produkty polskiej marki Fridge by yDe, które wytwarzane są wyłącznie na bazie składników występujących w przyrodzie. Kosmetyki naturalne Fridge, ze względu na brak zawartości konserwantów, mają jednak krótszy okres przydatności do użytku oraz wymagają specjalnego przechowywania. Należy je zużyć w ciągu 2,5 miesiąca od daty produkcji oraz na co dzień trzymać w lodówce.