Perfekcyjny makijaż zależy od kilku czynników. Właściwa pielęgnacja twarzy oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków to podstawa. Jednak nie mniej ważne są akcesoria, które pomagają wykonać idealny make-up. Na Twojej toaletce nie powinno więc zabraknąć pędzli do makijażu, a wśród nich tego przeznaczonego do rozświetlacza. Tylko jaki wybrać – z syntetycznym czy naturalnym włosiem? I po co w ogóle go używać?

Czy pędzel do nakładania rozświetlacza jest konieczny?

Jeśli chcesz osiągnąć naturalny efekt w makijażu oraz mieć odpowiednio wykonturowaną twarz, koniecznie używaj pędzla do rozświetlacza. Pomoże Ci równomiernie i precyzyjnie nałożyć kosmetyk na skórę, z możliwością stopniowania intensywności blasku.

Używając pędzli do makijażu, pamiętaj o jednej ważnej zasadzie - każdy z nich ma swoje konkretne przeznaczenie. To pozwala wykonać perfekcyjny make-up oraz uniknąć wymieszania kosmetyków, a w efekcie zabrudzenia twarzy. Z pewnością nie chcesz, żeby na Twoich policzkach pojawił się cień do powiek. Między innymi z tego powodu warto mieć oddzielny, specjalny pędzel do nakładania rozświetlacza.

Pędzel naturalny vs syntetyczny

Wiesz już, że pędzel do nakładania rozświetlacza bardzo przydaje się w codziennym makijażu. Ale jaki konkretnie wybrać? Tego rodzaju akcesoria różnią się m.in. rodzajem włosia, które może być naturalne lub syntetyczne.

Pędzel z naturalnym włosiem

Włosie naturalne wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami - jest trwałe, choć wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wygodnie rozprowadza kosmetyk, a także jest przyjazne dla skóry. Takie pędzle są wyjątkowo miękkie i sprężyste, ale tylko pod warunkiem, że będą delikatnie traktowane.

Niestety łatwo wchłaniają kosmetyk, szczególnie o płynnej lub kremowej formule, dlatego jego zużycie jest większe. Minusem może być też wyższa cena akcesoriów wykonanych z naturalnych materiałów oraz fakt, że są to produkty nieodpowiednie dla wegan i osób uczulonych na sierść.

Syntetyczny pędzel do rozświetlacza - wygoda i trwałość

Pędzel z syntetycznym włosiem

Dobrej jakości syntetyczny pędzel do rozświetlacza w niczym nie ustępuje swojemu naturalnemu odpowiednikowi. Takie włosie jest niezwykle wytrzymałe, a przy tym nie wymaga specjalnego traktowania - łatwo jest utrzymać je w czystości i stwarza mniejsze ryzyko uczulenia. Co ważne, jego gładka struktura bez porów nie absorbuje zbyt dużej ilości kosmetyku, dzięki czemu wystarczy na dłużej.

Wybierając syntetyczne akcesoria, sięgaj po produkty z górnej półki, które odznaczają się miękkim i elastycznym włosiem, tak jak pędzel do rozświetlacza polskiej marki Annabelle Minerals. Jego specjalny kształt doskonale sprawdzi się podczas nakładania kosmetyku o sypkiej formule. Nie bez znaczenia jest też bambusowa rączka, wyprofilowana w taki sposób, aby używanie pędzla było wygodne.

Pamiętaj, że gorszej jakości akcesoria mogą mieć zbyt twarde i sztywne włosie, przez co będą podrażniać delikatną skórę twarzy.

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Zarówno pędzel naturalny, jak i syntetyczny wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Stosuj 3 proste zasady podczas czyszczenia tego typu akcesoriów.

  1. Do usuwania zanieczyszczeń stosuj olejek lub wodę z delikatnym mydłem albo szamponem do włosów.
  2. Podczas mycia, nie pocieraj gwałtownie włosia, aby nie uszkodzić go mechanicznie. To szczególnie ważne w przypadku naturalnych włókien, które łatwo można osłabić.
  3. Susz pędzel w takiej pozycji, aby włosie miało szansę ułożyć się naturalnie.

Te 3 kroki pomogą Ci zachować akcesoria w doskonałym stanie przez długi czas.

Syntetyczny pędzel do rozświetlacza - wygoda i trwałość

Liczba zalet, jakie ma syntetyczny pędzel do nakładania rozświetlacza, czyni go odpowiednim wyborem jako uzupełnienie kolekcji akcesoriów do makijażu. To prawda, że każdy rodzaj pędzla ma swoje wady i zalety, ale przewagą syntetycznych jest połączenie świetnej jakości z atrakcyjną ceną. W dodatku łatwiej jest je pielęgnować niż te naturalne, a korzystanie z nich pomoże zaoszczędzić kosmetyk, którego nie zużyjesz w nadmiarze. Dlatego, jeśli szukasz trwałych i wygodnych w użyciu akcesoriów do makijażu, syntetyczny pędzel do rozświetlacza może okazać się strzałem w dziesiątkę.