Nowe technologie, takie jak aplikacje mobilne, obecne są w niemal każdym aspekcie naszego życia. Używamy ich w trakcie zakupów, uprawiania sportu czy gotowania. Aplikacje, które pomagają nam w trosce o zdrowie, także zyskują na popularności. W tym celu powstała mobilna książeczka zdrowia - Comarch HealthNote, służąca do gromadzenia wszystkich informacji medycznych i prostego udostępniania ich lekarzom.

Twoja historia zdrowia w smartfonie

Każdy z nas stara się dbać o zdrowie, ale nawet przy najlepszych chęciach, czasem zdarza się przeziębienie, zwichnięcie kostki czy tajemnicza wysypka. Chodzimy do wielu lekarzy, odwiedzamy różne placówki medyczne, przez co nasza dokumentacja jest w wielu miejscach i różnych formach. Z Comarch HealthNote wszystkie dane dotyczące zdrowia mamy zawsze pod ręką i w prosty sposób możemy je przekazać lekarzowi.

Mobilne centrum zarządzania zdrowiem

W Comarch HealthNote możesz:

- gromadzić dokumentację medyczną poprzez skanowanie i opisywanie dokumentów oraz przesyłanie ich w wersji webowej;

- monitorować parametry zdrowotne (glikemię, ciśnienie tętnicze, puls, masę ciała, temperaturę);

- notować dolegliwości i objawy, np.: katar, kaszel, ból głowy, zgagę, ból w klatce piersiowej, wysypkę, bóle kręgosłupa itd.;

- automatycznie pobierać dane ze zintegrowanych aplikacji, np. Google Fit czy Apple Health;

- otrzymywać swoją dokumentację medyczną ze zintegrowanych placówek medycznych;

- udostępniać wybrane informacje lekarzom.

Udostępnianie danych w 3 prostych krokach

W trakcie wizyty lekarskiej możesz  szybko i prosto udostępnić wybrane informacje lekarzowi.

1.      Otwórz stronę healthnote.pl/dla-lekarza,

2.      Przejdź do zakładki "Udostępnij" w aplikacji,

3.      Zeskanuj kodu QR widoczny na stronie.

To tyle! Dane są przesyłane, a lekarz może wygodnie przeglądać wykresy ciśnienia tętniczego, temperatury czy wszystkie wyniki morfologii.

Dostęp do aplikacji, zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta, jest całkowicie darmowy. Lekarz nie musi posiadać żadnego oprogramowania ani zakładać konta. Wystarczy dostęp do internetu.


Użytkownik przede wszystkim

Co ważne, aplikacja jest bardzo intuicyjna i dostosowana do potrzeb różnych użytkowników. Wśród objawów i dolegliwości, które można monitorować, są m.in.: informacje dotyczące samopoczucia i zdrowia psychicznego oraz cyklu menstruacyjnego.

Wszystkie dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze Comarch EHR. Nikt oprócz Ciebie i lekarza, któremu prześlesz informacje, nie będzie miał do nich dostępu. Aplikację możesz zabezpieczyć kodem PIN, face ID lub odciskiem palca.

Aplikacja Comarch HealthNote jest wciąż rozwijana, zatem użytkowników czeka jeszcze wiele użytecznych funkcji i integracje z kolejnymi partnerami. Dzięki temu dbanie o zdrowie będzie jeszcze prostsze, a opieka medyczna sprawniejsza.

To koniec noszenia teczki z całą historią zdrowia na każdą wizytę lekarską i spotkań na "doniesienie" dokumentacji. Z Comarch HealthNote wszystkie informacje są w aplikacji, a pacjent może je błyskawicznie udostępnić lekarzowi za pomocą kodu QR.

Pobierz Comarch HealthNote i zobacz już dziś, jak wygodne może być dbanie o zdrowie.