Peeling twarzy polega na usuwaniu z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Taki preparat powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Na rynku dostępne są różne rodzaje takich produktów przeznaczone niemal dla wszystkich typów cer. Jak poprawnie wykonać taki zabieg i wybrać idealny dla siebie kosmetyk? Podpowiadamy.

Rodzaje peelingów do twarzy

W ofercie dostępnej na stronie https://www.drmaxdrogeria.pl znajdziemy szeroką gamę peelingów do twarzy, które różnią się nie tylko składem, ale także zasadą działania. Wśród nich można wymienić peeling enzymatyczny zawierający głównie enzymy pochodzenia roślinnego. Rozpuszczają one martwe komórki naskórka bez podrażnienia skóry. Z tego powodu jest on polecany osobom z cerą wrażliwą oraz innymi problemami dermatologicznymi, ponieważ działa wyłącznie na powierzchni naskórka.

Z kolei peeling mechaniczny do twarzy zawiera w swoim składzie drobinki na przykład pestki owoców, których zadaniem jest tarcie mechaniczne martwego naskórka. Wyróżnia się produkty grubo i drobnoziarniste. Takie kosmetyki mogą być stosowane w przypadku bezproblematycznych cer.

Jak dobrać peeling do typu cery?

Żeby poprawnie wykonać peeling, należy wcześniej odpowiednio dostosować go do swojego typu cery. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia osób zmagających się z trądzikiem, stanami zapalnymi, a także skórą skłonną do podrażnień, wrażliwą lub naczyniową. W takich przypadkach nie powinno sięgać się po peelingi mechaniczne, ponieważ mogą one nie tylko podrażnić skórę, ale również doprowadzić do rozprzestrzenienia niedoskonałości na całej twarzy. W tym przypadku najlepiej stosować peelingi enzymatyczne.  

Jak wykonać peeling twarzy?

Warto pamiętać, że peeling do twarzy nie należy do kosmetyków codziennego użytku. Może być wykonywany 1-2 razy w tygodniu w zależności od typu cery. W przypadku produktów mechanicznych należy zwilżyć twarz ciepłą wodą i nałożyć niewielką ilość kosmetyku na skórę, a następnie okrężnymi delikatnymi ruchami go wmasować. Nie można zbyt mocno i gwałtownie pocierać twarzy, aby nie uszkodzić naskórka. Następnie produkt wystarczy zmyć.  

W przypadku peelingów enzymatycznych należy nakładać ich cienką warstwę i pozostawić na kilka lub kilkanaście minut w zależności od zaleceń producenta, a po tym czasie zmyć. Warto pamiętać, by podczas nakładania preparatu, omijać okolice oczu, ponieważ ten fragment jest praktycznie pozbawiony naturalnej warstwy ochronnej. Po wykonaniu takiego zabiegu dobrze jest zaaplikować na twarz łagodzącą maseczkę, która odżywi naszą skórę.