Naturalne, nierafinowane oleje zimnotłoczone są reklamowane na każdym kroku. Mają rzekomo pomagać na różne dolegliwości, a nawet mieć korzystny wpływ na stan skóry czy też włosów. Wbrew pozorom nie należy obawiać się stosowania olejów tłoczonych na zimno – taka terapia naprawdę może zdziałać cuda. Przekonaj się, dlaczego warto zainteresować się nimi jako kosmetykami.

Piękna skóra

Oleje tłoczone na zimno to w 100% naturalne produkty, które są wolne od jakiejkolwiek chemii oraz innych szkodliwych substancji. Olejarnia Gaja stosuje na dodatek takie metody tłoczenia, które pozwalają na wydobycie z roślin tego, co najcenniejsze dla zdrowia i urody. Ze względu na naturalny skład zmniejsza się także ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych oraz podrażnień, które dość często zdarzają się w przypadku kosmetyków z drogerii. Olej kokosowy może śmiało zastąpić produkty do demakijażu.

Olejowanie skóry sprawia, że tworzy się na niej specjalna warstwa ochronna, która zabezpiecza delikatny naskórek przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych oraz innych czynników zewnętrznych. W składzie olejów znajdują się ponadto antyoksydanty oraz witaminy, które dodatkowo pomagają w opóźnieniu procesów starzenia się skóry. Nawet niepozorny olej słonecznikowy poprawia elastyczność skóry i jest gwarancją zachowania młodego wyglądu.

Zdrowe włosy

Nakładanie oleju na włosy ma swoich zwolenników i przeciwników, wiele pań z przetłuszczającymi się włosami obawia się ponadto pogorszenia się obecnego stanu swoich włosów. Prawdą jest, że wybranie niewłaściwego oleju do rodzaju włosów rzeczywiście może nieco zaszkodzić. Wystarczy jednak odrobina wiedzy, żeby nawet najbardziej zniszczone włosy odzyskały zdrowy wygląd i stały się obiektem zazdrości.

Włosy należy olejować tylko nierafinowanymi produktami tłoczonymi na zimno, które nie zawierają sztucznych składników i są bogate w cenne składniki odżywcze. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie oleju lnianego, który sprawdzi się zwłaszcza przy wypadających włosach. Z kolei olej z czarnuszki może poprawić ogólną kondycję włosów oraz skóry głowy, a popularny olej kokosowy może pomóc w walce z łupieżem.

Mocne paznokcie

Wiele kobiet zmaga się z łamliwymi, kruchymi paznokciami, które trudno zapuścić. Taka sytuacja czasami jest związana z naturalnie słabą płytką, coraz częściej jednak jest wynikiem np. długotrwałego noszenia tipsów czy też manicure hybrydowego. Także paznokcie można dość łatwo wzmocnić przy pomocy terapii olejami tłoczonymi na zimno.

Obecne w składzie większości olejów kwasy tłuszczowe oraz witamina E przyczyniają się do wzmocnienia płytki paznokcia. Regularne olejowanie nawilża także skórki wokół paznokcia, które przestają być szorstkie i można łatwiej je pielęgnować. Ponadto kuracja olejem tłoczonym na zimno może pomóc w usunięciu przebarwień i poprawieniu kondycji płytki. W walce o piękne paznokcie świetnie sprawdzi się m.in. olej z czarnuszki, olej z wiesiołka czy też olej kokosowy.