Dzisiejszy świat daje ludziom mnóstwo możliwości. To, co jeszcze kilkanaście lat temu nie było możliwe, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Jedną z najistotniejszych kwestii w życiu człowieka jest ruch, nie każdy jednak jest w stanie zmotywować się do działania tylko ze względu na wiedzę, że coś jest potrzebne. Dla wielu osób motywację mogą natomiast stworzyć możliwości takie, jak porównywanie swoich statystyk, czy też mierzenie treningu w jego trakcie. Jeżeli więc chcesz mierzyć funkcje swojego organizmu w czasie treningu to będziesz potrzebować do tego specjalnego sprzętu takiego, jak smartband lub smartwatch. Jak jednak wybrać taki sprzęt? Jak znaleźć odpowiedni inteligentny zegarek? I przede wszystkim: gdzie go znaleźć?

Inteligentny zegarek i inne sprzęty ułatwiające codzienne życie

W obecnych czasach istnieje mnóstwo sprzętów, które są w stanie ułatwić codzienne życie i dążenie do celów. Niezależnie od tego, czy zależy ci na tym, aby napisać powieść, rozpocząć regularne treningi czy zacząć zdrowiej się odżywiać, masz obecnie dostęp do takich sprzętów, które są w stanie ci w tym pomóc. Już nie musisz pisać ręcznie czy na maszynie do pisania - masz laptopa. O treningi zadba zegarek sportowy bądź smartband a w zdrowszym żywieniu z pewnością pomogą ci roboty kuchenne. 

Smartwatch do treningu - czy zegarek sportowy pomaga w treningu?

Czy smartwatche pomagają w treningu sportowym? Czy mając tego rodzaju sprzęt zmieni się coś w sposobie, w jakim uprawiasz sporty lub się ruszasz? Czy posiadanie np. smartwatch garmin sprawi, że będziesz mieć motywację do działania? Przede wszystkim tego rodzaju sprzęt, założony na ręce, będzie badał cały twój ruch w ciągu dnia, a nie tylko intensywność treningu. Wbudowany moduł GPS i funkcje sportowe pozwolą ci także na mierzenie aktywności fizycznych, które zostały wykonane spontaniczne - krótkiego spaceru do sklepu, czy przechadzania się po swoim pokoju/domu.

Zegarki sportowe - czy warto zainwestować w taki gadżet?

Czy warto zainwestować w smartbandy? Wszystko zależy od tego, czy lubisz mieć rękę na pulsie i zależy ci na tym, aby znać swoje statystyki dotyczące treningów czy picia wody. Z poziomu zegarka można zrobić naprawdę wiele, chociaż jego funkcje nie są tak rozbudowane jak to, co można osiągnąć telefonem. Wszystko też zależy od tego, jaki zegarek przypadnie ci do gustu - niektóre oprócz mierzenia aktywności pozwalają na wykonywanie połączeń telefonicznych, płacenie za zakupy czy też sprawdzanie pogody - słowem, są jak mniejsze smartfony. 

Smartwatch sportowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu dla siebie?

Zegarki sportowe są dostępne w różnych wariantach, jak więc znaleźć te, które faktycznie sprawdzą się w twoim przypadku? Oprócz oczywistości takich jak dotykowy ekran czy posiadanie podstawowych funkcji, warto zwrócić również na to, jak bardzo jest pojemna bateria, czy istnieje możliwość słuchania muzyki, czy jest dostępny monitor snu i pomiar tętna. Te wszystkie dodatkowe funkcje naprawdę warto mieć.

Jakie marki warte są zainteresowania - w jakie sprzęty inwestować?

Jakie marki zegarków sportowych warte są zainteresowania? W co faktycznie warto inwestować? Na pewno dobrym przykładem będą marki znane na całym świecie i chętnie wybierane przez wiele ludzi. Produkty takich firm, jak Garmin, Huawei, Amazfit czy Xiaomi na pewno warte są swojej ceny. Warto więc sprawdzić, jakie modele można znaleźć wśród tych marek i właśnie z nich wybrać coś dla siebie.

Nowy czy używany - jaki będzie najlepszy smartwatch dla ciebie?

Czy warto zastanawiać się nad produktem używanym? Niektóre zegarki do najtańszych nie należą, więc kupno ich z drugiej ręki wydaje się być rozwiązaniem rozsądnym. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno sprzętu elektronicznego z drugiej ręki, warto upewnić się, że jest on w dobrym stanie i faktycznie działa. Jeżeli nie masz co do tego pewności to mimo wszystko lepszym rozwiązaniem będzie kupno nowego produktu, na który przynajmniej będziesz mieć gwarancję. 

Dobry smartwatch - gdzie znajdziesz ciekawe modele dla siebie?

Gdzie znaleźć najlepsze modele smartwatchy i smartbandów? Jeżeli chcesz mieć jak najszerszy wybór, to dobrym pomysłem jest sprawdzenie asortymentu popularnych sklepów z elektroniką takich, jak RTV Euro AGD. Ogromną zaletą tego typu miejsc jest to, że nie musisz iść do sklepu stacjonarnego aby zobaczyć jakie produkty są dostępne, ponieważ możesz z łatwością wejść na stronę sklepu internetowego, gdzie wybór będzie jeszcze większy, i zamówić interesującą cię rzecz prosto do domu lub do paczkomatu.