Trening na siłowni to nie lada obciążenie dla organizmu. Zwłaszcza podnoszenie ciężarów albo szybkie cardio potrafią porządnie dać w kość nogom i stopom. Odpowiednie buty pozwolą uniknąć kontuzji i zmęczenia dolnych partii ciała.

Dlaczego warto wybrać dobre sneakersy męskie na siłownie

But butowi nierówny. Przeglądając ofertę obuwia w kategorii sneakersy męskie znaleźć można zarówno eleganckie obuwie na co dzień, do pracy i do biura, jak i buty sportowe, przeznaczone do biegania albo innych dyscyplin. Nie wszystkie jednak sprawdzą się na siłowni.

Jednak nawet mając na uwadze konkretnie obuwie do ćwiczeń warto wziąć pod uwagę charakter treningu. Inne buty ubiera się do podnoszenia ciężarów, inne do sportów walki, a jeszcze inne do treningu cardio, takiego jak aerobik czy cross-fit. Niezależnie od tego but na siłownie powinien cechować się dobrym trzymaniem stopy, istotny będzie więc typ wiązania. Podeszwa powinna być w takim obuwiu odpowiednio wyprofilowana, by dobrze podtrzymywać śródstopie i ułatwiać utrzymanie prawidłowej postawy podczas ćwiczeń. Istotny jest też materiał - dla wysokiego komfortu ważne jest, by stopa w bucie swobodnie oddychała.

Propozycje sneakersów na siłownię

Wśród butów, które warto ze sobą zabrać na trening, warto zwrócić uwagę na:

Nike Savaleos - to przygotowana przez wiodącego producenta propozycja obuwia przeznaczonego ściśle do podnoszenia ciężarów. Szeroka podeszwa z przodu buta zapewnia idealną stabilizację, a membrana sprężysta pod piętą redukuje stres podczas zarzutu. Sneakersy te idealnie trzymają się stopy dzięki przemyślanemu systemowi wiązania i dodatkowej opasce na rzep. To wszystko czyni trening bezpiecznym i komfortowym.

Reebok Hiit Tr 2.0 - swoją propozycję dla miłośników ciężarów przygotował też Reebok. Szeroka na całej powierzchni podeszwa ułatwia utrzymanie równowagi, a gruby podpiętek stwarza dodatkowy komfort. Obuwie to jest przewiewne i lekkie, a grube sznurówki pozwalają na jego solidne przytwierdzenie do stopy.

Everlast Ring Bling - to z kolei profesjonalna propozycja obuwia dla miłośników sportów walki. Buty te stworzono z myślą o bokserach. Wysoki profil za kostkę zapewnia idealną stabilizację dzięki połączeniu z opaską na rzep i wysokim wiązaniem. Dostępne są w kolorach czerwonym i czarnym.

Asics Gel-Rocket 10 - to uniwersalne sneakersy dobre na wiele okazji. Sprawdzą się zarówno na siłowni, jak i na co dzień. Miękka podeszwa ułatwia uprawianie w nich różnych dyscyplin sportu i rodzajów treningu. Uwagę zwracają dodatkowe otwory na sznurówki, pozwalające zacisnąć but adekwatnie do charakteru ćwiczeń. Dostępne są w wariancie kolorystycznym niebieskim i białym.

Nike Lebron XVIII - to propozycja dość ekstrawagancka, przeznaczona dla facetów, którzy lubią wyróżnić się w tłumie i pokazać styl na treningu. Amortyzowany dzięki poduszce powietrznej podpiętek daje niezrównany komfort w każdych warunkach, a budowa tych butów sprawia, że doskonale opinają one stopę, dając niezrównaną stabilizację. Na uwagę zasługuje nie tylko możliwość szybkiego zaciągnięcia sznurówek, ale też awangardowa kolorystyka. Obok tych butów nie da się przejść obojętnie. By dobrze wyglądać w tego typu butach warto zaopatrzyć się w modny t-shirt męski.