Problemy z kręgosłupem dotyczą coraz większej grupy osób - obecny styl życia, brak ruchu, spędzanie wielu godzin przed komputerem lub w pozycji stojącej, powoduje silne bóle pleców, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Jednym ze sposobów redukcji problemów ortopedycznych jest dobrze dobrany, wygodny materac. Idealny materac musi dobrze podbierać kręgosłup i całe ciało, ważne również, aby zapewniał regenerujący, spokojny sen. Dobry materac utrzymuje kręgosłup w zdrowej, fizjologicznej pozycji, nie powoduje napinania się mięśni, a dzięki temu niweluje dokuczliwe bóle.

Materace ortopedyczne - dla kogo?

Materace ortopedyczne zapewniają nie tylko komfortowy, spokojny sen, ale również zmniejszają dolegliwości bólowe. Pozwalają ograniczyć (a czasami całkowicie zlikwidować!) bóle kręgosłupa szyjnego czy lędźwiowego. Dzięki takiemu podłożu w czasie snu mięśnie są zregenerowane, a w dzień mogą lepiej stabilizować kręgosłup. Sen na materacu medycznym pozytywnie wpływa na całe życie i codzienne funkcjonowanie. 

Dobrej jakości materace ortopedyczne, np. produkcji Hilding czy Janpol są dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mają różne stopnie twardości, kilka osobnych stref twardości, co pozwala dopasować nacisk materaca na ciało. Są idealnym wyborem dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, pacjentów po urazach i operacjach. Zapewniają prawidłowe ułożenia wszystkich stref ciała, do głowy po stopy.

Materace ortopedyczne (medyczne, rehabilitacyjne) polecane są również osobom cierpiących na problemy z krążeniem i ciśnieniem krwi oraz chorym narażonym na odleżyny. Są także dobrym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży. Zapobiegają wadom postawy, są jedną z metod profilaktyki. 

Materace ortopedyczne są bardzo dobrą metodą na poprawę komfortu snu. Są idealne dla wszystkich, którym zależy na komforcie spania, zdrowym kręgosłupie oraz właściwościach antyalergicznych. Materace czołowych producentów, tj. Hilding, Janpol czy Curem by Hilding są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl


Hilding - marka dla najbardziej wymagających

Hilding to znany i ceniony na całym świecie producent materacy i akcesoriów przeznaczonych do spania. Firma ma ponad 80-letnią tradycję, powstała w Szwecji. Jej misją jest zapewnienie światu dobrego snu.

Hilding produkuje materace różnego typu, m.in. piankowe, lateksowe, z kokosem, nawierzchniowe, termoplastyczne - wachlarz wyboru jest ogromny, jednak wszystkie cechuje wysoka jakość wykonania i materiałów. Materace są odporne na odkształcenia, mają doskonale właściwości higieniczne, antyalergiczne i termiczne.

Materace termoplastyczne Hilding sprawiają, że kręgosłup jest doskonale podparty, mięśnie i stawy odpoczywają i regenerują siły. Materac w ten sposób doskonale niweluje wszystkie punkty nacisku. Po nocy materac wraca do swojego pierwotnego kształtu, może być używany przez wiele lat.

Curem by Hilding - nowe, lepsze rozwiązana dla dobrego snu

Curem by Hilding to marka, która skupia wszystko, co najlepsze. Tworzy materace w oparciu o doświadczenie marki Hilding, łączy tradycje z nowoczesnością i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Materace Curem posiadają rewolucyjną pianki Serene i Fusion, które cechuje rewelacyjna termoregulacja oraz 7 stref twardości. Materace zapewniają doskonałą regenerację po wysiłku, są idealne dla osób aktywnych, sportowców.

Linia Curem pozwala dopasować materac idealny dla siebie, dba o nawyki dobrego spania i efektywnego wypoczynku.

Materace Janpol - zdrowy sen dla każdego

Janpol to polska firma, która słynie z produkcji wysokiej jakości materacy, o dobrej ergonomii, które zapewniają prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Materace Janpol są stworzone z najwyższej jakości materiałów, uwzględniają potrzeby użytkowników o różnych wymaganiach. Dewizą firmy są słowa, że od jakości snu zależy reszta naszego życia.

Janpol produkuje materace bonellowe, kieszeniowe, piankowe i lateksowe. Cechuje je sprężystość, odporność na uszkodzenia, doskonała wentylacja i komfort termiczny. Doskonale podpierają kręgosłup, odciążają mięśnie, usprawniają  krążenie krwi. Mają bardzo dobre właściwości antyalergiczne. Materace mają różną twardość, dzięki czemu zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa i bioder. 

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.