Problem związany z łysieniem jest zawsze wstydliwy i uciążliwy. Przerzedzenie się włosów na głowie, ale także brwi czy brody prawie zawsze wiąże się również z utratą pewności siebie i spadkiem poczucia własnej atrakcyjności. Jeśli zawiodły inne metody zagęszczania włosów, warto przyjrzeć się zabiegowi FUE. To innowacyjna metoda przeszczepu włosów, która charakteryzuje się minimalną inwazyjnością, a jednocześnie wysoką skutecznością i rewelacyjnymi efektami. Na czym polega przeszczep włosów FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE - na czym polega i kiedy się go wykonuje?

Przeszczep włosów FUE to nowoczesna i bardzo skuteczna metoda, która daje rewelacyjne efekty nawet przy bardzo zaawansowanych problemach związanych z łysieniem plackowatym czy androgenowym.

Pozwala również na zagęszczenie włosów w przypadku, gdy są bardzo cienkie i rzadkie. Metoda FUE może być stosowana zarówno na głowie, jak i na brwiach czy brodzie.

To bardzo precyzyjny zabieg, polegający na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z tych obszarów, gdzie włosy są najsilniejsze. W przypadku głowy będą to włosy z jej boku i tyłu.

Transplantacja włosów FUE nie wymaga użycia skalpela i jest zupełnie nieinwazyjna, dzięki czemu staje się coraz bardziej popularna.

Mieszki włosowe są pobierane za pomocą urządzenia przypominającego igłę, o grubości maksymalnie 0,9 mm. Pozwala to na dużą precyzję i bezbolesny przebieg zabiegu.

Choć metoda jest czasochłonna - trzeba w końcu pobierać pojedynczo cebulki mikroskopijnej wielkości - to cierpliwość w tym przypadku bardzo popłaca.

Po zabiegu nie ma żadnych blizn i opuchnięć, a w miejscu, które było wyłysiałe nawet przez wiele lat, znów będą rosły włosy! Będą w dodatku silne i odporne. Lekarze  z Kliniki OT.CO w Warszawie  Dr n. med. Katarzyna Osipowicz i Dr Piotr Turkowski zdobywali doświadczenie w wielu wiodących ośrodkach za granicą ( USA, Australia, Kolumbia, Tajwan, Belgia, Niemcy, Szwecja czy Włochy).

Kiedy zdecydować się na przeszczep włosów FUE?

Błędy pielęgnacyjne, oparzenia chemiczne (na przykład zniszczenie włosów u nasady rozjaśniaczem lub farbą), ale także podłoże chorobowe (na przykład łysienie androgenowe czy plackowate) - to najczęstsze przyczyny wypadania włosów i powstawania na tym tle kompleksów.

Zakola, łyse placki czy bardzo cienkie włosy, przez które prześwituje skóra, nie będą już więcej problemem. Transplantacja włosów FUE to rozwiązanie efektywne, trwałe i dające bardzo naturalny efekt. Tą samą metodą można również zagęścić brwi oraz brodę.

Przeszczep włosów FUE w klinice OT.CO

Jeżeli Twoim problemem są wypadające lub przerzedzone włosy, umów się na konsultację ze specjalistami w klinice OT.CO w Warszawie. Jesteśmy lekarzami z wieloletnią praktyką, dzięki czemu bez obaw możesz nam zaufać.Pamiętaj, że po zabiegu nie ma konieczności zakładania szwów, a ewentualne podrażnienia czy delikatne obrzęki ustępują w ciągu maksymalnie kilku dni.

Efekt jest trwały i naturalny - w końcu to Twoje naturalne włosy.