Największy szpital na Podhalu wstrzymał wykonywanie planowych operacji. Powodem jest brak lekarzy anestezjologów. Dyrekcja szpitala w Nowym Targu nie jest w stanie powiedzieć, jak długo może potrwać taka sytuacja.

Jak donosi nasz reporter - Maciej Pałahicki, dyrektor medyczny szpitala w Nowym Targu - Mariusz Gierba - mówi o trzech anestezjologach  na zwolnieniach lekarskich. Na razie nie udaje się znaleźć za nich zastępstwa.

Dla szpitala najważniejsze jest zapewnienie opieki w nagłych przypadkach, wymagających natychmiastowej pomocy. Dlatego zdecydowano się wstrzymać wszystkie zaplanowane wcześniej zabiegi. Jak zaznaczył dyrektor, trwają ferie, podczas których na Podhalu wypoczywają tysiące turystów i niestety wielu z nich ulega poważnym wypadkom, choćby na stokach narciarskich. W związku z tym szpital musi być gotowy na to, by w każdym momencie udzielić im odpowiedniej pomocy.

Na razie nie wiadomo, na jaki czas zostają wstrzymane planowane operacje. Trudno przewidzieć, jak długo lekarze anestezjolodzy pozostaną na chorobowym.

Opracowanie: