Miejscowa otyłość – jak sobie poradzić z tym dokuczliwym problemem?

Artykuł sponsorowany
Poniedziałek, 11 marca 2019 (10:57)

Problemy z sylwetką i nadmierną kumulacją tkanki tłuszczowej utożsamiane są zazwyczaj z osobami, które cierpią na nadwagę lub otyłość. Okazuje się jednak, że coraz częściej osoby szczupłe deklarują problem z sylwetką. Mowa o osobach określanych mianem „skinny fat”, czyli o osobach, które na pierwszy rzut oka mogą pochwalić się szczupłą sylwetką, ale ich problemem jest miejscowa kumulacja tkanki tłuszczowej. Osoby takie posiadają fałdki tłuszczu w niektórych miejscach, wiotką skórę czy cellulit. Tego typu otyłość miejscowa jest bardzo uporczywa i oporna wobec tradycyjnych metod odchudzania. Fakt, iż objętość takiej skumulowanej lokalnie tkanki tłuszczowej nie jest bardzo duża, wcale nie ułatwia jej pozbycia się. Kiedy przestaje skutkować dieta, ćwiczenia oraz kosmetyki odchudzające – wówczas doskonałym rozwiązaniem są profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii.

Lipoliza iniekcyjna - skuteczna metoda likwidacji miejscowego tłuszczu

Miejscowa tkanka tłuszczowa kojarzy się głównie z depozytami tłuszczu na ciele. Okazuje się jednak, że problem ten dotyczy także twarzy, a zwłaszcza okolicy oczu i podbródka. Niekiedy worki pod oczami i podwójny podbródek są efektem wiotkości skóry, ale bywają także konsekwencją kumulowania się w tych miejscach tłuszczu. Wtedy nieskuteczne okazują się być zabiegi ujędrniające i liftingujące, idealnie sprawdzi się natomiast lipoliza iniekcyjna. Oczywiście lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdzi się także w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na ciele, zwłaszcza w tak problematycznych lokalizacjach jak:

- brzuch

- ramiona

- talia

- biodra

- wewnętrzna strona ud

- kolana

Lipoliza iniekcyjna - https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/lipoliza-iniekcyjna/ - to bezpieczna i małoinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej i doskonała alternatywa dla inwazyjnego zabiegu liposukcji. Procedura zabiegu sprowadza się do ostrzykiwania miejsc ze zgromadzoną tkanką tłuszczową, substancjami pobudzającymi proces lipolizy. Uwolniony tłuszcz jest następnie usuwany z organizmu, a doskonałym uzupełnieniem tego procesu są zabiegi endermologii czy fali akustycznej. A wracając do lipolizy iniekcyjnej - kiedy widać efekty? Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 3 - 4 tygodni. Po wykonaniu serii zabiegów można liczyć na redukcję obwodu ciała nawet o kilka centymetrów. Efekty będą jeszcze lepsze, gdy zadbamy o lekkostrawną dietę oraz nawodnienie organizmu (wypijanie co najmniej 2 l płynów dziennie).

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem bezpiecznym, a jedyne możliwe działania niepożądane to ustępujące samoistnie obrzęki czy zasinienia w miejscu wkłucia. A przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej to ciąża i laktacja, choroby nerek i wątroby, cukrzyca, nowotwory czy infekcje.

Endermologia i fala akustyczna – nieinwazyjna walka z miejscową otyłością

Endermologia - https://neonia.com.pl/endermologia/ - i fala uderzeniowa, to zabiegi umożliwiające zredukowanie tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry i wymodelowanie wymarzonej sylwetki. Najlepsze efekty uzyskamy, traktując te zabiegi jako kontynuację lipolizy iniekcyjnej. Jednak można wykonywać endermologię czy falę akustyczną jako zabiegi samodzielne.

Jak działa endermologia? Odchudzanie wspomagane jest dzięki dogłębnemu masażowi podciśnieniowemu z wykorzystaniem specjalnej aparatury, który stymuluje krążenie krwi i limfy. Dzięki temu możliwe jest lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek, pobudzenie ich metabolizmu, a w przypadku uzupełnienia lipolizy iniekcyjnej - także skuteczne usuwanie uwolnionych kwasów tłuszczowych do wątroby. Endermologia działa zatem wyszczuplająco, a także ujędrniająco. Pomaga pozbyć się obrzęków oraz napięcia i bólu mięśni po treningu. Z racji całkowitej nieinwazyjności oraz wysokiego bezpieczeństwa zabiegu, endermologia może być powtarzana nawet 2 razy w tygodniu, a optymalna liczba zabiegów to 10 - 20.

Fala akustyczna (fala uderzeniowa) to zabieg wykorzystujący specjalistyczną aparaturę, która emituje falę akustyczną. Fala rozchodzi si w tkankach miękkich, wywołując następujące efekty:

- rozpad komórek tłuszczowych

- wzrost napięcia skóry i jej elastyczności (dzięki pobudzaniu syntezy włókien kolagenowych)

- pobudzenie krążenia krwi i limfy

- pobudzenia metabolizmu komórkowego

Wykonanie serii kilku zabiegów zapewnia efekt w postaci wygładzenia skóry, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, zwiększenia elastyczności skóry.

Każdy ze wspomnianych zabiegów jest procedurą bezpieczną, trwającą kilkadziesiąt minut. Omówione zabiegi zapewniają skuteczną redukcję depozytów tkanki tłuszczowej, zwłaszcza tych najtrudniejszych do pozbycia się, czyli depozytów miejscowych. A wszystko to bez bolesnych procedur, skalpela i długotrwałej rekonwalescencji.

Klinika medycyny estetycznej Neonia.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności