Coraz większa ilość osób doświadcza uciążliwego bólu pleców po wstaniu z łóżka. Zazwyczaj tłumaczy się to codziennym stresem, siedzącym trybem życia, czy nieodpowiednią kondycją.

/Materiały prasowe

Jednakże sen na złym materacu, może być głównym winowajcą bólu w okolicy lędźwiowej, co prowadzić może do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Właśnie dlatego wybór materaca jest bardzo ważny, ponieważ realnie przekłada się na jakość naszego snu i kondycję naszego kręgosłupa. Materace medyczne cieszą się coraz większym uznaniem, ponieważ zapewniają idealne ułożenie całego ciała, dzięki czemu nie tylko niwelują, ale także zapobiegają dolegliwościom bólowym. Jaki materac medyczny jest najlepszy i czym powinniśmy się kierować podczas jego wyboru?

Materac medyczny, czyli najwyższa jakość snu i odpoczynku

Każdy materac medyczny musi przejść przez szereg testów i medycznych badań, które potwierdzą jego terapeutyczne właściwości. Jest to szczególnie ważne, ponieważ materace medyczne służą bardzo często do rehabilitacji, przeciwdziałają powstawaniu odleżyn, czy wspomagają profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego. Z tego powodu muszą cechować się one najwyższą jakością wykonania, potwierdzoną specjalistycznymi certyfikatami. Materac medyczny może być materacem sprężynowym lub piankowym i uzależnione jest to od konkretnego modelu. Zarówno jedne, jak i drugie doskonale przylegają do kręgosłupa i pozwalają na jego naturalne ułożenie. Wybierając materac medyczny, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na stopień jego twardości. Jest to szczególnie ważne, ponieważ sen na zbyt twardym materacu sprawi, że ucisk naczyń krwionośnych będzie zbyt duży, co powodować będzie problemy ze snem, a nawet bezsenność. Spanie na zbyt miękkim materacu spowoduje nieodpowiednie układanie się kręgosłupa, co powodować może powodować uciążliwe bóle pleców. Twardość materaca mierzy się w czterostopniowej skali, która wygląda następująco:

H1 - dla osób o wadze do 50 kg,
H2 - dla osób o wadze od 50 do 70 kg
H3 - dla osób o wadze od 70 do 100 kg
H4 - dla osób o wadze powyżej 100 kg
 


Jaki materac medyczny cieszy się największym uznaniem?


Wybierając materac medyczny, warto jest postawić na profesjonalnego producenta, który wyróżnia się doskonałą jakością swoich produktów. Takim producentem jest bez wątpienia szwedzka firma Hilding, która produkuje materace od wielu lat. Materac pasodoble od firmy Hilding, jest idealnym połączeniem zalet materaca kieszeniowego, z nowoczesnymi piankami i innowacyjną matą kokosową. Dzięki swojej specjalistycznej konstrukcji, materac pasodoble doskonale nadaje się dla wszystkich osób, które szukają poprawy jakości swojego snu. Materac ten posiada prestiżowy certyfikat AEH, który nadawany jest przez niezależny Szwajcarski Instytut AEH.


Materac pasodoble szwedzkiej firmy Hilding posiada 15-letnią gwarancję, co potwierdza najwyższą jakość marki Hilding. Materac pasodoble jest polecany przez zdrowykregoslup.pl