Zapewnij swojemu dziecku zdrowy sen. Oto kilka porad, na co zwrócić uwagę, w trakcie wybierania najlepszego materaca dla pociechy.

Rozwój dziecka to okres intensywnych zmian - warto sprawić, by dążyły one w dobrym kierunku

Dzieci również potrzebują odpowiedniego podłoża do skutecznego wypoczynku. W końcu znaczna część ich dnia dotyczy właśnie snu i leżenia. Niestety, zbyt twarda powierzchnia materaca lub nieprawidłowa jego ergonomia, mogą mieć negatywny wpływ na rozwój kręgosłupa dziecka. Dlatego tak kluczowe jest to, by materac wykazywał się sprężystością i był w stanie skutecznie podtrzymać ciało dziecka, jednak jednocześnie nie wyróżniała go zbytnia podatność na zapadanie. 

Komfort dziecku zapewni materac wykonany z elastycznej pianki, która będzie w stanie idealnie dopasować się do jego aktualnej pozycji. Na rynku mamy do czynienia z kilkoma modelami, które znakomicie wspierają wypoczynek dziecka. Dobry materac zachowuje odpowiedni poziom wentylacji, często sięga się także po odporne na wilgoć pokrowce. W doborze odpowiedniego materaca mogą pomóc pewne certyfikaty, które potwierdzają, że dany produkt sprzyja zdrowiu Twojej pociechy.

Co powinien mieć idealny materac dla dziecka?

Certyfikaty, które otrzymują produkty dla dzieci, jeśli stwierdzono ich skuteczność, są bardzo pomocnym narzędziem dla rodzica, który szuka odpowiednich rozwiązań dla potrzeb swojej pociechy. Oczywiście, część z nich niewiele znaczy - mowa tu o standardowych certyfikatach jakości, które związane są z dopuszczeniem danego produktu do obiegu w obszarze UE. Na terenie Polski nie ma mowy o tym, by do obiegu trafił materac o parametrach, które mogą szkodzić dziecku. 

Oczywiście, wciąż warto decydować się na materace najlepszych marek na rynku. Innym ważnym certyfikatem, który warto uwzględnić przy wyborze materaca, jest rekomendacja / pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Jest to jednostka, która od lat działa w Polsce i prowadzi badania na temat skuteczności różnych produktów, jakości żywności, a także działalność kliniczną. 

Materacem, który posiada certyfikat Instytutu Matki i Dziecka jest popularny materac Hilding Safety Smyk. To model znanej marki Hilding Anders, która od wielu lat działa na polskim rynku. Co wyróżnia ten konkretny materac dziecięcy?

Przede wszystkim jest to materac średnio twardy, dostosowany do potrzeb niemowląt o standardowej wadze. Wykonany został z wysokoelastycznej pianki Velvet Touch, która wsparta jest pianką Flexifoam. Taka kompozycja zapewnia znakomite podparcie, a także wygodę wypoczynku. Materac został stworzony z myślą o alergikach - nawet jeśli na wczesnym etapie życia Twojej pociechy nie stwierdzono u niej schorzeń tego typu, warto dysponować materacem o znakomitym poziomie wentylacji. Tak samo jak z alergenami, skutecznie poradzi on sobie z bakteriami, grzybami i innymi niepożądanymi mikroorganizmami.

Materac Hilding Safety Smyk jest ponadto odwracalny - kiedy z jednej strony nie będzie on w stanie już zapewnić skutecznego podparcia dla Twojego dziecka, wystarczy go odwrócić - z drugiej strony poziom twardości jest inny. Materac, poza wszelkimi certyfikatami umożliwiającymi handlowanie nim na terenie UE, posiada także Certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że żadne materiały wykorzystane w tym materacu nie mają negatywnego wpływu na zdrowie dziecka. Innym popularnym materacem dla dzieci z portfolio Hilding jest Hilding Kołysanka, który znajdziesz pod linkiem: https://abcsnu.pl/materace-dzieciece/59-298-materac-hilding-kolysanka.

Odkryj produkty Hilding Anders i zapewnij spokojny sen całej rodzinie

Hilding Anders to firma, w której portfolio znajdują się materace wszelkiej maści - od modeli dostosowanych do zastosowań medycznych, przez materace dla dorosłych, dzieci, czy materace hybrydowe, które dostosowane są do potrzeb każdego. Hilding Anders to firma z bogatą tradycją, która sięga lat 30. XX wieku. Duże doświadczenie to jednak nie wszystko. Materace tej marki opracowywane są w ramach laboratorium Sleep Lab. To produkty kompletne, wyróżniające się znakomitą jakością. Tworzą je eksperci z wielu różnych dziedzin, których celem jest dostarczenie zdrowego snu dla całego świata. Hilding Anders cieszy się bardzo pozytywną opinią w Polsce - to zdecydowany lider na naszym rynku, który coraz to bardziej stara się spełnić oczekiwania wobec snu Polaków.