Czy istnieje idealny sposób na wieczorny relaks? Zapewne dla każdego moment wypoczynku wygląda nieco inaczej, jednak nie ma wątpliwości co do tego, że poświęcenie wolnego czasu na własne przyjemności to zawsze dobre rozwiązanie. Doskonałym pomysłem jest więc urządzenie domowego SPA, które jest prawdziwą ucztą dla naszych zmysłów oraz… skóry. Jak może wyglądać taki relaks? Wanna pełna wody z pianą, zdrowa, owocowa przekąska i maseczki do twarzy!

Domowe SPA - niezawodny sposób na relaks

Jeżeli marzysz o chwili odpoczynku i masz za sobą ciężki dzień, to pamiętaj, że nic nie wycisza i uspokaja tak, jak zadbanie zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Przy dużej dawce stresu cierpi nawet nasza skóra. Staje się nieco poszarzała i znacząco brakuje jej nawilżenia. Dlatego tak istotne jest znalezienie wieczorem takiego momentu, gdy bez wyrzutów sumienia zadbasz tylko o siebie i swoją cerę. Niezawodny sposób na relaks to wykonanie pewnych kroków rytuału pielęgnacyjnego, dzięki którym łatwiej jest się rozluźnić i wypocząć. 

Warto zacząć od przygotowania ciepłej kąpieli. Wpłynie ona pozytywnie nie tylko na skórę ciała, ale także na cerę. Gorąca para ogrzewa, a tym samym rozszerza pory. Dzięki temu łatwiej jest je oczyścić oraz wzmocnić skuteczność aplikowanych substancji aktywnych. Należy jednak pamiętać, aby temperatura wody nie była zbyt wysoka, ponieważ mogłoby to skutkować poparzeniami. O czym jeszcze nie warto zapominać podczas relaksu w formie domowego SPA? Maseczki do twarzy to coś, co znacząco uprzyjemnia wylegiwanie w wannie. 

Maseczki do twarzy - jak dobierać je do potrzeb skóry?

Pamiętając o tym, że każda cera jest inna, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby skóry. Aplikowane kosmetyki powinny zawierać w swoim składzie takie substancje aktywne, których właściwości mogą sprawdzić się u nas najlepiej. Jeżeli brakuje nam nawilżenia, to najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie takiej formuły, która dogłębnie nawodni cerę i sprawi, że znikną suche skórki. W przypadku nadmiernej pracy gruczołów łojowych czy niedoskonałości konieczne będzie dogłębne oczyszczanie, natomiast skóra mieszana może potrzebować połączenia tych właściwości.  

Maseczki do twarzy - rodzaj i sposób aplikacji

Pielęgnacyjne maseczki na twarz występują w różnych wariantach. Różnią się nie tylko formułą, ale także właściwościami oraz tym, jak szybko możemy zauważyć efekty ich stosowania. Bez problemu znajdziemy takie produkty, które już po pierwszym nałożeniu sprawią, że nasza cera wygląda znacznie lepiej. Sprawdzają się idealnie w momencie, kiedy szykujemy się na ważne wyjście i chcemy poczuć się dobrze w swojej skórze. Są też i takie, które po prostu przynoszą ukojenie i łagodzą podrażnienia, jak choćby w sytuacji, gdy przez zbyt długą ekspozycję na promieniowanie UV zbyt mocno się opalimy. 

Najpopularniejsze aktualnie maski to bez wątpienia te w płachcie. To ekspresowa regeneracja skóry w zaledwie 15-20 minut. Materiał nasączony jest substancją, która zawiera w swoim składzie zestaw silnie działających składników aktywnych. Resztki żelu możemy rozsmarować na szyi oraz dekolcie i poczekać aż do wchłonięcia. 

Tymczasem maseczki do twarzy kremowe spotykane są bardzo często w salonach kosmetycznych. Przed aplikacją warto sięgnąć po ulubione serum i nałożyć kilka kropli na obszar, który chcemy pokryć warstwą produktu. Ta wersja stopniowo wchłania się w naszą skórę. Resztki usuwamy przy pomocy wacika nasączonego wodą. Równie skuteczne i przyjemne w stosowaniu są maseczki żelowe, które mogą mieć właściwości chłodzące. 

Niesłabnącą popularnością cieszą się także maseczki do twarzy w formie glinek. Dostaniemy je w formie naturalnej, ale przeznaczonej do samodzielnego rozrobienia, jednak takie składniki jak glinki doskonale sprawdzają się jako dodatki do produktów gotowych. Konkretne kolory wyróżniają się zupełnie odmiennymi właściwościami: zielona jest antybakteryjna i idealna do skóry trądzikowej, czerwona obkurcza naczynia krwionośne, żółta dotlenia, różowa oczyszcza oraz odżywia, a niebieska łagodzi zmiany ropne. Należy pamiętać jednak o jednej zasadzie - nie pozwalamy glince zaschnąć, więc regularnie spryskujemy ją wodą lub tonikiem. 

Na wyróżnienie zasługują także maseczki do twarzy w formie alg, które przed użyciem rozdrabniamy w letniej wodzie aż do uzyskania konsystencji przypominającej śmietanę. Można nakładać je także na usta czy oczy. Po upłynięciu wskazanego czasu zdejmujemy maseczkę w jednym płacie. Podobnie działają maseczki peel-off, które zastygają, przez co są prostsze w usuwaniu.