Materac ortopedyczny to dobra opcja dla osób, które borykają się z problemami kręgosłupa, ale nie tylko - będzie idealnym rozwiązaniem także dla tych, którzy dbają o profilaktykę.

Dla kogo dobry jest materac ortopedyczny

Stara zasada mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W jej myśl, warto postawić na profilaktykę - ma to zastosowanie także w kwestiach schorzeń i zwyrodnień kręgosłupa. Kiedy już nabawimy się wad postawy, nie będzie nam z nich łatwo wyjść. Kto w szczególny sposób narażony jest na dysfunkcje kręgosłupa? 

Problem ten dotyczy wielu osób, przede wszystkim tych, które mają siedzący tryb życia, albo w pracy przez długie godziny muszą stać. Na wady postawy "pracujemy" sobie również nierównomiernie obciążając plecy ciężkimi torbami, plecakami. Oczywiście, najlepiej byłoby zmienić przyzwyczajenia, zadbać o odpowiednią postawę w pracy. Wiemy jednak, że trudno jest się przez cały czas pilnować, dobrze więc mieć sposoby, które pozwolą nam zadbać o kręgosłup w największym stopniu. 

Dobrym pomysłem jest zamiana zwykłego materaca na materac ortopedyczny - będzie on stanowił znakomite podparcie dla różnych partii ciała w czasie snu. Dzięki temu, wykorzystamy przynajmniej kilka godzin w ciągu doby na zadbanie o swój kręgosłup.Materac Hilding Rumba

Wybierając materac ortopedyczny, zwróćmy uwagę na materac Rumba. Jest to idealny produkt dla tych osób, które w szczególny sposób potrzebują odciążyć i zrelaksować kręgosłup w czasie snu. Podpiera on różne partie ciała, dopasowując się do ich potrzeb. Ten materac ortopedyczny reaguje na temperaturę ciała i dzięki swojej elastyczności, świetnie dopasowuje do pozycji snu, "reaguje" także na zmiany pozycji osoby śpiącej. Niezależnie od tego czy śpimy na plecach, na boku lub na brzuchu, Rumba będzie dbała o odciążenie i podparcie kręgosłupa i szkieletu kostnego. 

Bazą materaca jest pianka wysokoelastyczna Velvet Touch, niezwykle sprężysta i miękka. Materac jest dzięki niej wystarczająco twardy, żeby zapewnić nam efektywny sen. Z drugiej strony, uzupełnienie stanowi pianka Visco, miękka i delikatna. Jest ona wyprofilowana i nacinana, dzięki czemu zapewnia materacowi optymalną wentylację. Wszystkie warstwy oddychają, a w Rumbie nie gromadzi się wilgoć, stwarzająca dobre środowisko do rozwoju drobnoustrojów. 

Hilding Rumba to ortopedyczny materac o właściwościach antyalergicznych - nadaje się także dla astmatyków oraz osób, które mają nadwrażliwą lub wręcz atopową skórę. Wybierając materac warto pomyśleć też o pokrowcach, które wydłużają jego trwałość. Do modelu Rumba można dobrać jedne z dwóch pokrowców - Elips, który uszyto z miękkiej i jedwabistej dzianiny oraz Medicott Velur - wydzielający aromat lawendy i hamujący rozwój pleśni. 

Elips jest natomiast niezwykle elastyczny i świetnie dopasowuje się do ułożenia ciała na powierzchni materaca. Oba pokrowce nadają się do prania w 60 stopniach, w domowej pralce.

Materac ortopedyczny rekomendowany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl, taki jak na przykład model Hilding Rumba jest dobrą alternatywą dla materacy tradycyjnych. Dzięki niemu rano obudzimy się wypoczęci, bez bólu pleców, zregenerowani. Stosując taką profilaktykę, nie dopuścimy tak łatwo do zwyrodnień kręgosłupa. Jeśli jednak mamy z nim już problem, tym bardziej warto zainwestować w odpowiedni materac, który może pomóc w zatrzymaniu niekorzystnych zmian.