Jubileusz polskiej urologii. 70 lat Polskiego Towarzystwa Urologicznego

Środa, 5 czerwca 2019 (13:39)

Polskie Towarzystwo Urologiczne jest dzisiaj jednym z najbardziej prestiżowych towarzystw urologicznych na świecie. Działa już 70 lat, wykształciło tysiące specjalistów i przyczyniło się do rozwoju nowych metod diagnostyki i terapii.

Już po raz czwarty katowickie MCK gościć będzie ponad 1000 uczestników z Polski i całego świata, wszystko w ramach 49. Kongresu PTU Program naukowy Jubileuszu naszego Stowarzyszenia oferuje udział nie tylko najznakomitszych gości, reprezentujących zarządy najpoważniejszych organizacji urologicznych w Europie i na świecie, takich jak: Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU), Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne (AUA), Międzynarodowe Towarzystwo Urologiczne (SIU), Grupa ds. Chorób Układu Moczowo-Płciowego Europejskiej Organizacji Badań i Leczenia Nowotworów, GU - EORTC oraz Mirrors of Medicine, ale obiecuje również dostarczenie bieżących zaleceń w dziedzinie urologii oraz najnowszych sposobów na rozwiązanie dylematów klinicznych w naszej dyscyplinie - podkreśla prezes PTU, prof. Piotr Chłosta.

Jak mówią organizatorzy, międzynarodowy charakter kongresu sprzyja wymianie doświadczeń pomiędzy światowymi ośrodkami urologicznymi.

Live surgery - z ośrodka w Belgii do sali plenarnej w Katowicach

Jednym z kluczowych elementów programu będzie sesja Live surgery (operacja na żywo), która rozpocznie drugi dzień Kongresu (czwartek, 13 czerwca, godz. 8.45). Operację prostatektomii radykalnej z użyciem robota da Vinci wykona prof. Alexandre Mottire - pionier i jeden z najbardziej uznanych ekspertów w zakresie chirurgii robotycznej, który przewodniczy Sekcji Urologii Robotycznej Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (ERUS). Operacja ze szpitala O.L.V w Aalst w Belgii transmitowana będzie wprost do sali plenarnej w katowickim MCK. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, uczestnicy kongresu będą mogli nie tylko śledzić na ekranie prace belgijskiego specjalisty, ale także w czasie rzeczywistym zadawać pytania dotyczące wykonywanych na czynności. 

Przegląd zagadnień

Poza debatami, sesjami programowymi i panelami eksperckimi swoje miejsce w programie znalazły się także sesje plakatowe i wideo. W tym roku w ramach dziewięciu sesji zaprezentowanych zostanie blisko 100 prac naukowych z różnych ośrodków urologicznych z Polski i zagranicy, co zapewni uczestnikom kongresu dostęp do najważniejszych zagadnień z różnych obszarów specjalizacji. Prace mają charakter konkursowy, najlepsze z nich uzyskają nagrody i wyróżnienia.

49. Kongres Naukowy PTU odbędzie się w dniach 12-15 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie TUTAJ>>>

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Sara Bounaoui