Zdrowy sen to jedna z ważniejszych kwestii, jakie należy uwzględnić przy okazji urządzania sypialni w nowo wybudowanym domu lub jej odświeżania w już istniejącym mieszkaniu. Wpływ na wartościowy odpoczynek ma kilka czynników, jak choćby właściwa ilość światła docierająca do pomieszczenia, ustawienia mebli czy odpowiednio dobrany materac, który zapewni podparcie dla kręgosłupa podczas całego trwania snu. Wiele osób zapomina jednak o poduszce, która również decyduje o tym, jak komfortowe i zdrowe będzie leżenie. Coraz częściej odchodzi się bowiem od tradycyjnych konstrukcji wypełnionych puchem na rzecz tych wykonanych ze specjalnej pianki, którą da się wyprofilować. Zobacz, dla kogo poduszki ortopedyczne marki Hilding będą sprawdzonym wyborem i czemu są one polecane zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych użytkowników.

Materac i poduszka, czyli co wpływa na komfortowy i zdrowy sen

Jedną z kluczowych kwestii przy okazji dobierania wyposażenia do sypialni jest zadbanie o wygodę odpoczynku w niej. Sen to podstawowa forma regeneracji organizmu, dlatego tak ważne jest urządzenie wspomnianego pomieszczenia, by było one jak najlepiej zoptymalizowane pod tym kątem. Wraz z rozwojem technologii i pewnej powszechności niektórych rozwiązań, które jeszcze przed paroma laty były uznawane za drogie, możliwa stała się popularyzacja akcesoriów do sypialni, które sprawiają, że sen jest zdrowszy i jeszcze bardziej komfortowy. Jednym z takich rozwiązań są materace piankowe, które ze względu na zastosowanie różnego rodzaju pianek wysoko- i termoelastycznych, jeszcze lepiej dostosowują się do ciała użytkownika, zwiększając tym samym komfort odpoczynku. Wypełnienie to jest jednocześnie elastyczne i odporne na odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne spowodowane długim użytkowaniem.

Tego typu materace są specjalnością marki Hilding, które materace zostały docenione zarówno przez branżowych ekspertów, jak i zwykłych użytkowników, którzy cenią wygodny i zdrowy sen. Wypełnienie dobierane jest pod kątem oczekiwań użytkowników, dlatego często trafić można na materace z kilkoma rodzajami pianki (m.in. termoelastycznej visco, która reaguje na temperaturę ciała użytkownika). Dużą popularnością cieszą się również materace hybrydowe, której wkładka składa się ze sprężyn i pianki. Rozwiązanie to łączy w sobie trwałość z możliwością łatwego dopasowania stopnia twardości, a specjalne sprężyny typu multipocket reagują tylko w miejscu, w którym położony został nacisk. Oznacza to, że drgania powstałe w wyniku wiercenia się nie będą przenoszone na pozostałe części materaca, co będzie doskonałym rozwiązaniem dla par. W przypadku łóżka dla więcej niż jednej osoby warto zadbać również o odpowiedni rozmiar materaca, by wszyscy mogli cieszyć się komfortowym i zdrowym snem.

Na znaczeniu zyskują również specjalnie wyprofilowane poduszki ortopedyczne, które dotychczas były kojarzone z zastosowaniami specjalistycznymi, jednak obecnie znaleźć je można również w sypialniach zwykłych osób. Ich ergonomiczny kształt sprawia, że głowa i jej okolice są podpierane ze wszystkich stron, co zapewnia niesamowity komfort podczas pracy. Szczególnie polecane przez specjalistów i ortopedów są poduszki marki Hilding, które wykonane są ze wcześniej wspomnianej już pianki termoelastycznej visco. Idealnie dopasowuje się ona do kształtu głowy, reagując jednocześnie na jej temperaturę.

Poduszka ortopedyczna - co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Jednym z ważniejszych zadań, jakie stoją przed dobrą poduszką czy materacem jest zapewnienie podparcia dla kręgosłupa. Bóle pleców czy karku o poranku mogą być spowodowane właśnie kiepskimi konstrukcjami, co może mieć ogromny wpływ na zdrowie. W dłuższej perspektywie może powodować to rozdrażnienie i spadek efektywności, co przełoży się na produktywność w pracy czy samopoczucie.

O ile materac skupia się na podpierania całego kręgosłupa, by ten miał odpowiedni kształt (zalecana przez lekarzy litera S) niezależnie od pozycji ciała, tak poduszka skupia się tylko na głowie, karku i przedramionach. Części te są wyjątkowo wrażliwe, a mięśnie w tej okolicy ciała pracują wyjątkowo intensywnie, by utrzymać głowę w odpowiedniej pozycji przez cały dzień. Dlatego w nocy napięcie w tej okolicy powinno zmaleć, a pomaga w tym właśnie odpowiednio dobrane poduszka. Konstrukcja marki Hilding Anders idealnie dopasowuje się do wszystkich krzywizn okolic głowy, zmniejszając ryzyko wystąpienia zwyrodnień czy bóli.

Poduszki dla alergików, czyli czym wyróżnia się konstrukcja hypoalergiczna

Osoby wrażliwe i cierpiące na różnego rodzaju alergie są szczególnie narażone na działanie chorobotwórczych bakterii, wirusów czy pleśni. Dlatego właśnie poduszki marki Hilding Anders mają rozbudowany system wentylacji, który zapobiega namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów i sprawia, że konstrukcja będzie higieniczna. Do tego są polecane przez zdrowykregoslup.pl, jako poduszki przyjazne alergikom.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.