Postęp technologiczny nie ustaje, a sytuacje takie jak pandemia koronawirusa wymuszają na placówkach ochrony zdrowia szybsze wdrażanie nowych rozwiązań. Chcąc nie chcąc, lekarze musieli przyzwyczaić się do e-recepty, teleporad i wideokonsultacji. Przyszła pora zdigitalizować także dokumentację medyczną. Poznaj Comarch HealthNote – mobilną książeczkę zdrowia, z którą Twoja pełna historia zdrowia będzie zawsze pod ręką.

Historia zdrowia zawsze pod ręką

Comarch HealthNote to darmowa aplikacja mobilna, która pełni rolę mobilnej książeczki zdrowia. Użytkownicy mogą przechowywać w niej dokumentację medyczną, pomiary parametrów zdrowotnych i notować niepokojące objawy. Wszystkie dane dostępne są zawsze i wszędzie, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Aplikacja dostępna jest na Google Play i App Store

Sprawdź swoje zdrowie

Mobilna książeczka to więcej niż archiwum danych. Po wprowadzeniu pomiaru parametru zdrowotnego (glikemii, ciśnienia tętniczego, pulsu, masy ciała, temperatury) użytkownik dostaje informację zwrotną na temat tego, czy wynik jest prawidłowy. Aplikację można zintegrować także z Google Fit i Apple Health, aby w wygodny sposób monitorować swoją aktywność fizyczną. Na blogu Comarch HealthNote znajdziemy wiele ciekawych artykułów związanych ze zdrowiem, koronawirusem i rozwojem aplikacji.

Udostępniaj dane w trakcie wizyty i teleporady

Jedną z najważniejszych funkcji Comarch HealthNote jest możliwość szybkiego, bezpiecznego udostępniania danych w trakcie stacjonarnej wizyty lekarskiej, teleporady lub wideokonsultacji. Lekarz nie musi posiadać żadnego specjalnego oprogramowania, zakładać konta ani się logować. Wystarczy dostęp do Internetu. Udostępnianie odbywa się w 3 prostych krokach:

1.            Lekarz otwiera stronę healthnote.pl/dla-lekarza,

2.            Pacjent przechodzi do zakładki "Udostępnij" w aplikacji,

3.            Pacjent skanuje kod QR widoczny na stronie.

Dokumentację i pozostałe dane, takie jak zanotowane objawy (zrzuty ekranu) można wysłać także e-mailem. Już niedługo użytkownicy będą mogli skorzystać z nowych, równie szybkich, bezpiecznych i wygodnych sposobów udostępniania danych.


Chmura dostosowana do danych medycznych

Dane, które użytkownik wprowadza do Comarch HealthNote, przechowywane są w bezpiecznej chmurze Comarch EHR. Co to oznacza? Przede wszystkim nie zajmują one dodatkowego miejsca w telefonie i są dostępne na różnych urządzeniach (np. kilku telefonach, komputerze). Nie musisz przenosić ich ręcznie w przypadku zmiany telefonu - wystarczy zainstalować aplikację i zalogować się na swoje konto. Comarch EHR to chmura, która dostosowana jest to wysokich wymagań dotyczących danych medycznych i gwarantuje bezpieczne przechowywanie wrażliwych informacji. Nikt oprócz Ciebie i lekarza nie ma do nich dostępu.

Nowe atrakcyjne funkcjonalności już wkrótce

Aplikacja Comarch HealthNote jest dynamicznie rozwijana, zatem użytkowników czeka jeszcze wiele użytecznych funkcji i integracje z kolejnymi partnerami. Dzięki temu dbanie o zdrowie będzie jeszcze prostsze, a opieka medyczna sprawniejsza. Dużo nowości nadejdzie już w tym miesiącu!

Czasy noszenia teczki z dokumentacją na każdą wizytę lekarską mogą odejść w zapomnienie. Nie potrzebne będą także spotkania na doniesienie zapomnianych papierków czy kolejnych wyników badań. Z Comarch HealthNote wszystkie informacje są w aplikacji i możesz je błyskawicznie udostępnić lekarzowi.