W wyniku nadużywania alkoholu dochodzi do zatrucia organizmu. Chociaż doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, jednocześnie i tak często zdarza nam się spożyć zbyt duże ilości napojów wyskokowych. Warto jednak uświadomić sobie, że zatrucie samo w sobie ma zarówno krótkotrwałe, jak i długotrwałe skutki. Aby im zapobiec, należy przeprowadzić odtrucie po alkoholu. Wbrew pozorom sam zabieg nie musi oznaczać wyzwania ani organizacyjnego, ani finansowego. Należy jednak dowiedzieć się, na czym polega i jak wybrać firmę przeprowadzającą prywatne odtrucie alkoholowe.

Odtruwanie z alkoholu: na wyciągnięcie ręki

Alkohol etylowy to bez wątpienia najbardziej popularna substancja psychoaktywna w naszym kręgu kulturowym. Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z każdym rokiem pijemy coraz więcej, a przeciętny Polak powyżej 15. roku życia spożywa ponad 11 litrów czystego alkoholu w ciągu roku. Siłą rzeczy coraz częściej potrzebujemy również fachowego wsparcia w walce z zatruciem oraz uzależnieniem. Warto wybrać sprawdzonego partnera zajmującego się odtruciem alkoholowym, takiego jak KacDoktor, który oferuje odtruwanie organizmu po alkoholu odbywające się pod opieką doświadczonych medyków. Dzięki temu pacjent zyskuje pewność, że zabieg będzie skuteczny oraz w pełni bezpieczny dla jego zdrowia.

Odtrucie alkoholowe: na czym polega?

Celem odtrucia po alkoholu jest oczyszczenie organizmu z toksyn, nawodnienie go oraz złagodzenie objawów towarzyszących zatruciu. Dzięki temu prosty i bezbolesny zabieg jest w stanie w krótkim czasie zadziałać na wielu polach i nie tylko przywrócić pacjentowi pełnię sprawności, ale również usunąć źródło złego samopoczucia. Prywatne odtrucie alkoholowe opiera się na kroplówce wykorzystującej specjalnie dobrany zestaw substancji. Przed nią konieczne jest natomiast przeprowadzenie wywiadu oraz badania stanu zdrowia. Pozwala to dobrać odpowiedni preparat oraz zadbać o bezpieczeństwo.

Co znajduje się w kroplówce na odtrucie po alkoholu?

Aby odtrucie alkoholowe było skuteczne, musi wykorzystywać dobrze dobrane substancje. W składzie kroplówki znajdziemy więc przede wszystkim elektrolity, umożliwiające szybkie nawodnienie wyczerpanego organizmu. Kolejnym istotnym składnikiem są antyoksydanty, odpowiadające za usuwanie nadmiaru wolnych rodników powstających w wyniku oddziaływania na nasz organizm nie tylko etanolu, ale również m.in. palenia tytoniu czy nadużywania leków. Oprócz tego w kroplówce na odtrucie po alkoholu znaleźć można również leki przeciwwymiotne i przeciwbólowe, czasem także uspokajające lub usypiające. Niektóre preparaty są wzbogacone o inne substancje, w tym ornitynę, która usprawnia metabolizm oraz pomaga zregenerować wątrobę - organ szczególnie odczuwający skutki naszego braku rozsądku.

Podstawa skutecznej terapii

Odtruwanie organizmu po alkoholu jest również pierwszym elementem skutecznej terapii leczenia alkoholizmu. W takim przypadku fachowa opieka medyków jest jednak jeszcze ważniejsza. W wyniku nagłego odstawienia powstaje głód biochemiczny, który nie tylko wiąże się z wyjątkowo nieprzyjemnymi objawami, ale może być również poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Wówczas skuteczne odtruwanie organizmu po alkoholu jest jeszcze ważniejsze, a obecność medyka niezbędna. Odtrucie alkoholowe jest także dostępne w formie mobilnej kroplówki na kaca. W przypadku, w którym poprzedniego dnia spożyliśmy zbyt dużo napojów wyskokowych, a wzywają nas obowiązki, warto skorzystać z tej możliwości i błyskawicznie pozbyć się wyjątkowo dotkliwych objawów.