​Rafael Nadal kontra Hubert Hurkacz w drugiej rundzie turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Hiszpan zmierzy się z Polakiem, bo w pierwszej rundzie w trzech setach pokonał Belga Zizou Bergsa 4:6, 6:3, 6:4. Wrocławianin na otwarcie miał z kolei wolny los.

Zizou Bergs sprawił dużą niespodziankę wygrywając pierwszego seta 6:4, choć Rafael Nadal prowadził już 3:1. Belg wyróżniał się dobrym serwisem. W całym meczu zanotował sześć asów.

Niemal 38-letni Hiszpan wygrał dwa kolejne sety 6:3, 6:4 i zameldował się w drugiej rundzie, gdzie czeka na niego Hubert Hurkacz.

To będzie ich pierwsze starcie

Hubert Hurkacz pierwszy raz zmierzy się z Rafaelem Nadalem, który zapowiedział, że po tym sezonie zakończy karierę.

Mączka jest ulubioną nawierzchnią Hiszpana, który przygotowuje się do ostatniego w karierze występu we French Open.

Na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu triumfował 14-krotnie i jest pod tym względem rekordzistą.

Najlepszy polski tenisista nie jest bez szans w starciu z rywalem z Hiszpanii, który zmagał się z wieloma kontuzjami i od ponad roku rzadko pojawia się na korcie.

Nadal zajmuje obecnie dopiero 305. miejsce w rankingu ATP, a Hurkacz jest dziewiąty. Ich pojedynek odbędzie się w piątek.

Hiszpan dziesięciokrotnie wygrał turniej Internazionali d’Italia. Ostatni raz w 2021 roku, gdy w finale w Rzymie pokonał Serba Novaka Djokovicia.