Siatkarki BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski, po raz trzeci pokonując Grot Budowlanych Łódź.

Meczem Grot Budowlani Łódź - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała (1:3) zakończyły się rozgrywki ekstraklasy siatkarek. Bielszczanki zdobyły brązowy medal, pierwszy od 2011 roku, z kolei łodzianki musiały zadowolić się czwartą lokatą.

Do wyłonienia brązowego medalisty potrzebne były cztery spotkania. Bielszczanki we wtorkowy wieczór wygrały w Łodzi 3:1 (25:23, 24:26, 25:12, 25:22) i krótko po meczu odebrały medale.

W piątek zakończyła się rywalizacja o mistrzostwo kraju - po raz 11. w historii złote medale zdobyły siatkarki Grupy Azoty Chemika Police, które w finale trzykrotnie pokonały PGE Rysice Rzeszów.

Po dwóch latach występów w ekstraklasie do pierwszej ligi została zdegradowana Grupa Azoty Akademia Tarnów.

W najbliższy weekend w Nowym Dworze Mazowieckim rozegrany zostanie turniej finałowy I ligi z udziałem miejscowego ECO Arpoon LOS, Sokół&Hagric Mogilno, Eea KS Piła oraz MKS COPCO Imielin. Zwycięzca uzyska awans do grona 12 najlepszych zespołów w kraju.

Grot Budowlani Łódź - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 24:26, 12:25, 22:25)

Grot Budowlani Łódź: Ana Bjelica, Jelena Blagojevic, Małgorzata Lisiak, Mackenzie May, Kinga Różyńska, Ewelina Wilińska - Justyna Łysiak (libero) - Martyna Łazowska, Andrea Mitrovic, Marta Pol, Weronika Sobiczewska.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała: Regiane Bidias, Paulina Damaske, Kertu Laak, Paulina Majkowska, Julia Nowicka, Joanna Pacak - Julia Mazur (libero) - Nikola Abramajtys, Aleksandra Stachowicz, Majka Szczepańska-Pogoda.