Nawet, jeśli w nadchodzących wyborach nie uda się „doskoczyć do progu wyborczego”, to „nie będzie to koniec Solidarnej Polski”- zapewnia Zbigniew Ziobro odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. „Nie ma mowy o powrocie na łono PiS nawet w przypadku porażki. „Wady Jarosława Kaczyńskiego uniemożliwiają współprace. On dzieli ludzi” - przekonuje gość RMF FM.

Atak na poglądy Adamka? Panie redaktorze, odradzam

Tomasz Adamek jest konsekwentny. Konsekwentnie wbrew poprawności politycznej i pod prąd głosił, że jest praktykującym katolikiem, chodził na pielgrzymki, głosił zasadę obrony życia. Jeśli odwołuje się do wartości katolickich, jeśli chce ich bronić w PE to jest to jego prawo - mówi Zbigniew Ziobro odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Tomasz Adamek ma też wyrobione poglądy, jeśli chodzi o interesy Polski. Możemy być pewni, że nie zawiedzie nadziei Polaków - dodaje. Zbigniew Ziobro ostrzega też Konrada Piaseckiego, że jeśli zaatakuje samego Adamka to ten będzie wyrozumiały, ale jeśli "zaatakuje jego poglądy" to ... odradza! - przestrzega. Atak na niego - będzie wyrozumiały. Ale atakowanie zasad Tomasza Adamka - odradzam - przestrzega gość RMF FM.

Dziewczyny? Przy charakterze żony, to źle mogłoby sie skończyć

Zbigniew Ziobro twierdzi, że Tomasz Adamek pokazuje, że słuszne są "pozytywne stereotypy na temat górali". Żeby osiągnąć w sporcie coś takiego jak Adamek trzeba pokazać wiarę i determinacje - tłumaczy. Ja też uwielbiam góry. Uwielbiam po nich chodzić - mówi pytany, czy on ma w sobie coś z górala. Ziobro przekonuje też, że zaletą Adamka jest to, że jako człowiek majętny, nie kandyduje do PE dla pieniędzy. Można powiedzieć nawet, że Tomasz Adamek straci finansowo na tym, że wejdzie do PE - tłumaczy Zbigniew Ziobro w RMF FM. Oglądają się też za nim piękne dziewczyny. Sam mu czasem zazdroszczę - zdradza Ziobro. Mnie żona by nie pozwolił patrzeć za dziewczynami. Przy charakterze mojej żony, która jest w tych sprawach bardzo zasadnicza, mogłoby się to źle skończyć - zdradza.

Posła od prostytutki aprobował PiS

Poseł Szeliga był wieloletnim politykiem PiS. Został przyjęty do partii za zgodą Jarosława Kaczyńskiego. Był tam aprobowany. Przy tak wysokich standardach, do jakich odwołuje się PiS, no nie przypuszczaliśmy, że jest to człowiek, któremu mogą być stawiane tego rodzaju zarzuty - mówi Zbigniew Ziobro pytany, co z jego do niedawna jeszcze partyjnym kolegą z Solidarnej Polski, Piotrem Szeligą oskarżanym m.in. przez prostytutkę o nieuiszczenie opłaty za usługę.

Przez Tuska - konieczność zamknięcia wszystkich kopalń

Tusk na szczycie europejskim w Brukseli wyraził zgodę na likwidację polskich kopalń do roku 2030 a nawet wcześniej - oskarża Zbigniew Ziobro. Na podstawie zawartych porozumień wydobycie węgla przestanie być opłacalne. To uderzy w naszą gospodarkę. Decyzje Tuska spowodują konieczność zamknięcia wszystkich kopalń węgla na górnym śląsku. Tusk wydał wyrok na polskie kopalnie - tłumaczy.

Na listach SP będą jeszcze niespodzianki

Są jeszcze niespodzianki na listach SP do Parlamentu Europejskiego - twierdzi szef Solidarnej Polski w RMF FM, nie chce jednak zdradzić konkretnych nazwisk. Ziobro zaprzecza jedynie, by "niespodzianką" miał być na przykład Gabriel Janowski. Różne osoby rozważały kandydaturę ministra Janowskiego, ale nie ma planów by akurat on kandydował z list SP - twierdzi.